top of page

Pozitif Köpek Eğitmenleri Akademisi

POKEAK'ta kimse rakip değil, herkes ekiptir!

Eğitmenlerimiz 

Pozitif köpek eğitmeni

Psk. EYLÜL ÇINAR
CBCC-KA

Davranış bilimlerine olan ilgisi onu psikoloji bölümüne yöneltti. Üniversite hayatı boyunca hayvan davranışı, öğrenme teorisi, biyoloji, nöropsikoloji gibi dersler aldı. Bitirme tezini hayvanda davranış genetiği üzerine yaptı. Sahiplendiği köpeği Missy ile birlikte ilgisi köpek davranışı üzerinde yoğunlaştı. Mezun olduktan sonra köpek eğitmenliği sertifikasını alarak köpek davranışı danışmanlığı yapmaya başladı. Reaktivite ve agresyon konularında yurt dışındaki bu alanların uzmanlarından birçok ders aldı. Partneri ile birlikte Ankara'da bir köpek oteli açtı. Profesyonel Köpek Eğitmenleri İçin Sertifikasyon Konseyi  (CCPDT)  tarafından verilen, uluslararası tanınırlığı olan CBCC-KA (Köpek Davranış Danışmanlığı) sertifikasına sahiptir. POKEAK'ta ders verirken aynı zamanda davranış sorunları yaşayan köpek ailelerine danışmanlık vermeye devam etmektedir. 
Partneri Cem, köpekleri Missy, Fors ve Eachna'dan oluşan ailesiyle köpek otellerinin üst katında yaşamaktadır. 

apdt nedir

APDT: #106886

Pozitif köpek eğitmeni

SEDAT BENSASON,
CPDT-KA

Köpekli yaşamına 1999 yılında Buddy ile başladı. İlk köpek eğitmenliği sertifikasını 2004 yılında aldı. 2012 yılına kadar çeşitli firmalarda üst düzey yöneticilik yaparken köpek eğitmenliğini hobi olarak sürdürdü. 2013 yılında eğitmenliğini profesyonel kariyere dönüştürdü. O zamandan beri yüzlerce aileye köpekleri için danışmanlık verdi. Profesyonel Köpek Eğitmenleri İçin Sertifikasyon Konseyi  (CCPDT)  tarafından verilen, uluslararası tanınırlığı olan CPDT-KA (Profesyonel Köpek Eğitmenliği) sertifikasına sahiptir. POKEAK'ta ders vermenin yanında hala köpekli ailelerin daha iyi bir yaşam sürmesi için bireysel danışmanlık yapmaya devam ederken aynı zamanda çalışmalarını itaat ve arama kurtarma alanlarında sürdürmektedir.
Eşi Ece ve oğlu Bora, kedileri Bingo, köpekleri Barney, Bart, Benek  ile birlikte geniş bir aileye sahiptir.

apdt nedir

APDT: #106911

Pozitif köpek eğitmeni

TÜLAY ÇIĞIRAÇ

İletişimci olarak başladığı kariyerine tv program yapımcılığı ile devam etti. Bu sektörde çalışmaya devam ederken, 2011'dan itibaren hayatını paylaştığı köpeği Tekila ile sağladıkları uyumu diğer insanların köpekleriyle sağlayamadığını ve aynı dili konuşmamalarının verdiği zorluklarla yaşadığını gözlemledi. Bu ona kariyerini değiştirip köpek eğitmenliği yapmak konusunda ilham verdi. Köpek eğitmenliği sertifikasını aldıktan sonra köpeği Moira'nın korku kaynaklı sorunlarına eğilebilmek için bu alanda dersler alarak kendini hızla geliştirdi. POKEAK'ta eğitmen yetiştirmenin yanı sıra kaygılı köpekler ve onların sahiplerine yardımcı olmak, köpek ve sahibi arasındaki güven bağlarını güçlendirmek üzerine özel dersler vermeye devam ederken, danışan - köpek eğitmeni iletişiminin net ve empatiye dayalı olabilmesi, eğitimde hem köpek hem bireye özgü çözümler üretilebilmesi ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

  Ailesi; Eşi Cem, köpekleri Moira ile Küçü ve kedileri Karma'dan oluşmakta. 

apdt nedir

APDT: #106905

Seminer ve etkinliklerimizden ilk siz haberdar olun!
bottom of page